Jak powstał Bałtyk?
18.jpg

O czym szumi, jak koi i jak szepczą mewy. Z potrzeby serca i z drżeniem serca, jak przy randce w ciemno. Z sentymentu, którego nie było, w imię tego, co nieznane i wszystkiego, co morzu można powierzyć. Z tęsknoty. BAŁTYK.

czytaj całość »
Dobrze jest wiedzieć, cz. 1
16.jpg

To tak, jak rozdać karty i powiedzieć 'sprawdzam'. Co kryje się za tym, co nosimy, częściowo tylko, bo tych części będzie więcej. Dzielę się tym, co wiem, żebyście Wy wiedzieli też. Nie musicie stosować, niczego nie zakazują i nie nakazuję, podaję tylko - do przemyśleń. 

czytaj całość »
Wiatr zmian
14.jpg

Marzec to miesiąc, kiedy zaczyna się wiosna. Tym razem oprócz wiosny zaczęła się też zmiana - być może jedna z największych w moim życiu. Ale po to jednak to życie jest - żeby próbować. Wieje wiatr, czasem w oczy a czasem w plecy. Ufam, że robi to w dobrą stronę.

czytaj całość »
Co przyniósł luty?
12.jpg

Kilka dni mniej, kilka zmian więcej. Odwrócenie proporcji i decyzje, które nie wiadomo jakie przyniosą konsekwencje. Pora sprawdzić, co los szykuje i gdzie zaprowadzi horoskop. O tym, co się wydarzyło i o planach na przyszłość.

czytaj całość »
Mandarynki z odzysku.
10.jpg

Niedoskonałe rzeczy po przejściach są całkiem w porządku. Nieidealne mandarynki i ubrania, co nikt już ich nie chce. Freeganizm - ten zwykły i taki tekstylny. Ciekawość niepohamowana, odwagi szczypta i próba od losu. Byle nie odpuszczać, póki zapał w sercu i wiara w środku - w marzenia, co czekają.

czytaj całość »
Szpilki.
8.jpg

Zdarzają się często - te szpilki. Ktoś wbił, wyjąć trzeba i plasterkiem zakleić, jeśli rana głębsza. Czasem trzeba trochę dłużej leczyć, ale jeśli wierzyć naprawdę - to przetrwa się nawet i większe otarcia. I łzy otrze też. O tym, czego nie widać.

czytaj całość »
Za 2021
6.jpg

Podobno najbardziej stałą rzeczą w życiu jest zmiana, myśli dobrze jest zapisywać na papierze i podejmować próby, choćby kłody pod nogami były. Podobno z każdej sytuacji jest wyjście, a strach to towarzysz, z którym trzeba się oswoić. 2021 spod znaku próby, zmiany i działania - w imię przyszłości. Ciastko z wróżbą na Nowy Rok.

czytaj całość »
Plan B
4.jpg

Na głęboką wodę można się rzucać, choć to spore ryzyko - szczególnie, jak pływać się nie potrafi. Podobno też, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, a Życie na tyle jest sprytne, że sprawdzić potrafi, czy to, które się prowadzi jest odpowiednie (dla siebie). Szampana bez ryzyka też można otworzyć, ale od zmierzenia się z odpowiedzią uciec nie można - czy Plan A się aby na pewno sprawdza. O próbach, marzeniach i Planie B na życie.

czytaj całość »
Skąd wzięło się szycie?
2.jpg

Wszystko zaczęło się prawdopodobnie w 1994 roku, kiedy przyszłam na świat, dostając trochę od mamy, a trochę od taty. Wyglądałam podobno jak dziecko Rumcajsa (z ciemnymi włosami i karnacją) w przeciwieństwie do mojej siostry bliźniaczki, która pojawiła się jakieś 3 minuty później :)
W każdym razie, w 1994 roku nie byłam jeszcze niczego świadoma...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl