O marce


Wydaje mi się, że jestem dość sentymentalna. Przez długi czas nawet gromadziłam różne rzeczy, które oczywiście miały za sobą różne historie i mogłabym spokojnie zrobić z nich kilka kapsuł czasu, zakopując w ogrodzie, w odległości dziesięciu stóp od jabłonki.

Sentyment został, ale dołączył minimalizm, świadomość i nawet ekologia. Uczuciem do tekstyliów zapałałam już podczas studiów, aż w końcu mogłam razem ze sobą wszystko połączyć. Ale nie było prosto - wcześniej obijałam się o myśli i różne zajęcia, jak te kule w bębnie maszyny losującej Lotto, na które wszyscy czekają, aż wypadną. Ja też czekałam. I też wypadłam.

Następuje zwolnienie blokady i... Totalna wygrana w postaci odkrycia pasji - największej, najlepszej i takiej, której wcale się nie spodziewałam :) 

SZYCIE

Trochę to takie rzemiosło, jak kiedyś w szkołach uczyli, zajęcia techniczne. I powinnam tu podać jakieś motto albo wartości marki, choć najchętniej opowiedziałabym znacznie więcej (rozgadam się na blogu! :)).

Zatem w kilku słowach, co stoi za Kroi się:

  • pasja (co ją wygrałam od losu),
  • rzemiosło (to nie tylko fajnie brzmi, ale pokazuje mocno, że można wiele się nauczyć robić samemu i to bardzo porządnie, z dokładnością, którą wpajają nam babcie),
  • sentyment (bo za tymi Resztkami zawsze stoją wspomnienia - cudze lub własne),
  • ekologia (podobno najbardziej eko jest to, co już mamy - wykorzystuję w pełni, a z dżinsów od znajomych cieszę się tak samo mocno, jak dziecko z Kinder Niespodzianki - naprawdę! :)),
  • wyjątki (każda rzecz spod igły jest inna, nigdy nie zdarzyło mi się zrobić dwóch identycznych - oprócz frotek - to dokładnie tak, jak ludzie i ludzkie historie, próżno szukać identycznych - każdy jest wyjątkowy!),
  • życie po swojemu i w zgodzie ze sobą (to jedno z najlepszych odkryć pod kątem pracy zawodowej, choć obecnie związana jestem też z normalnym etatem, ale różnicę czuję ogromną, między jednym a drugim).

Jednoosobowa fabryka toreb. Przetwórnia wspomnień i tkanin spisanych na straty.
Ładne rzeczy - z Resztek ❤


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl